* JOŠANIČKA BANJA *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li placate SOKOJ-u ?

Ići dole

Da li placate SOKOJ-u  ? Empty Da li placate SOKOJ-u ?

Počalji  Zokibg Pon Sep 07, 2009 9:29 am

neznam sta je sad ovo dobio sam racun od sokoja zato sto slusam radio u svojo radnji sztr . pa sam hteo da pitam da li to neko placa i zasto bi placao nesto sto ne trazim ?

Zokibg
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li placate SOKOJ-u  ? Empty neverovatno ali ...

Počalji  krstovic Čet Sep 10, 2009 12:45 pm

Ja sam platio sokoju jedan racun , a sad vidim da niko ne placa , evo informisem se pa sam naleteo na ovu temu . Mislim da autorska prava treba da se postuju ali taj samonazvani sokoj salje racune svima koji imaju registrovanu radnju svakom ce stici pre ili kasnije , oni salju racune kao sto bi mi rekli SPAM , poslati mail na veliki broj adresa ! Dobio sam racun od njih i to nema broja racuna a i ne postoji nikakv ugovor s njima pa mi je radnica koja vodi knjige rekla da takav racun ne sme da se plati , zatrazili smo od njih nov i ispravan racun ali jos ga nismo dobili . Sokoj nema osnova da naplati onome kome treba da se naplati nego se setili da na sajtu APR ima svaka radnja gde se vidi i pib te radnje kao i maticni broj , tako da odatle kupe informacije o raznim radnjama bez obzira na delatnost . Ako hocete naprimer da slusate vesti i desavanja na SVOM radiu u svojoj radnji a necete da slusate muziku ipak cete morati da platite sokoju iako vam na silu puste neku muziku ! Mislim bas svasta i pozivam sve da ne placaju legalizovanom reketasu samonazvanom sokoju koji se predstavlja kao drzavna organizaija pominjuci neke clanove zakona istovremeno objasnjavajuci da oni te pare daju autorima i da oni nemaju nista i zasto mi to moramo da placamo , glupse i ovako providno otimanje novca od privatnika koji skoro svaki ima neki dug je prevrsilo svaku meru , pa ih jos jednom pitam , DA LI STE BRE VI NORMALNI IZ SOKOJA I KAKO VAS NIJE SRAMOTA , proverite kome ste poslali racun i na osnovu cega ste poslali e posle toga nadjite nekog ucenog knjigovodju nek vam taj racun napise u ispravnoj formi sa odgovarajucim podacima !!!

krstovic
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li placate SOKOJ-u  ? Empty mislim da ste potpuno u pravu

Počalji  Zokibg Čet Sep 10, 2009 12:51 pm

Sve ste lepo rekli i imalo bi jos toga da se prica , ali da sacekamo jos nekog , mozda ta radio stanica vec placa sokoju zato sto pusta muziku nekih autora , zasto bi i mi placali a ne pustamo javno , mislim u mojoj radnji samo ja slusam i po neki kupac , nekih 20 do 40 sekundi , ako im je to javno pustanje muzike nas u stanu ima sestoro pa je to jos javnije . Ja ne placam sokoju jer nema zasta da im placam i tacka

Zokibg
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li placate SOKOJ-u  ? Empty odgov:Da li placata sokoju ?

Počalji  Brankovu Čet Sep 10, 2009 12:55 pm

NE NE NE NE NE , pa ni Tijanic ne placa sokoju !

Brankovu
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Da li placate SOKOJ-u  ? Empty Re: Da li placate SOKOJ-u ?

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu